آشپزی کردن امنیت ایران عراقچی آمریکا

آشپزی کردن: امنیت ایران عراقچی آمریکا ایرانی کمیسیون آمریکایی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث نوزاد سریعتر از موعد،مرخص شده است ، محکومیت پزشکان به خاطر فوت نوزاد در بیمارستان/ رای کمیسیون

در مهر سال 96 زن جوانی در آغازین روزهای 9 ماهگی بارداری خود به‌دلیل پارگی کیسه آب در یکی از بیمارستان‌های مرکز پایتخت کشور عزیزمان ایران خوابیدن شد و با عمل جرا

محکومیت پزشکان به خاطر فوت نوزاد در بیمارستان/رای کمیسیون:نوزاد سریعتر از موعد،مرخص شده

عبارات مهم : ایران

در مهر سال 96 زن جوانی در آغازین روزهای 9 ماهگی بارداری خود به علت پارگی کیسه آب در یکی از بیمارستان های مرکز پایتخت کشور عزیزمان ایران خوابیدن شد و با عمل جراحی سزارین وضع حمل کرد.

به گزارش ایران؛نوزاد دختر با علائم طبیعی به دنیا آمد و یک روز بعد از وضع حمل به همراه مادر از بیمارستان ترخیص شد. شرایط عادی بود ولی در سومین روز، نوزاد به خاطر زردی شدید در بخش مواظبت های خاص بیمارستان خوابیدن شد. ساعاتی از حضور این خانواده در بیمارستان نگذشته بود که دختر کوچولویشان حالش رو به وخامت رفت و در کمتر از نیم روز داخل دستگاه تسلیم فوت شد.

با شکایت والدین این نوزاد، پرونده ای در شعبه دوم دادسرای ناحیه 19 پایتخت کشور عزیزمان ایران تشکیل شد و با توجه به اینکه فوت دختر کوچولو مشکوک به نظر می رسید، خانواده وی خواستار کالبدشکافی جسد و تعیین علت دقیق فوت شدند. این در حالی بود که دو دکتر و مسئول شیفت شب اتهام های وارده را قبول نداشته و خود را بیگناه می دانستند. به این ترتیب جلسه کمیسیون پــــــــــــــــزشکی با حضور 5 کارشناس از پزشکی قانونی، متخصص اطفال و نوزادان و دو دکتر متخصص عفونی اطفال تشکیل شد و اعضای کمیسیون بعد از بررسی مدارک بالینی و بیانات طرفین اعلام کردند که دکتر شیفت به علت ترخیص سریعتر از موعد نوزاد به میزان 10 درصد، دکتر مسئول به خاطر عدم پیگیری بموقع اوضاع بیمار و مسئول فنی شیفت شب بیمارستان به علت نبود فرآیندهای مورد نیاز و مستندسازی، هر یک به میزان 5 درصد مقصر هستند.

نوزاد سریعتر از موعد،مرخص شده است ، محکومیت پزشکان به خاطر فوت نوزاد در بیمارستان/ رای کمیسیون

صدور کیفرخواست علیه سه متهم

براساس نظریه کمیسیون 5 نفره پزشکی قانونی، کیفرخواست پرونده با عنوان قتل غیرعمدی ناشی از قصور در امر پزشکی صادر و جهت پیگیری به شعبه 1043 دادگاه کیفری 2 پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی محبوب افراسیاب ارسال شد. قاضی شعبه بعد از بررسی شواهد و مدارک و شنیدن دفاعیه و بیانات طرفین، دکتر شیفت را به پرداخت 10 درصد، دکتر مسئول(متهم ردیف دوم) و مسئول فنی شیفت شب بیمارستان را به پرداخت مجموع 10 درصد(هر کدام 5 درصد) دیه کامل زن مسلمان ملزم کرد. همچنین هر یک از متهمان از جنبه عمومی جرم نیز به پرداخت 9 میلیون تومان جریمه نقدی به عنوان مجازات جایگزین یک سال حبس محکوم شدند.

در مهر سال 96 زن جوانی در آغازین روزهای 9 ماهگی بارداری خود به‌دلیل پارگی کیسه آب در یکی از بیمارستان‌های مرکز پایتخت کشور عزیزمان ایران خوابیدن شد و با عمل جرا

واژه های کلیدی: ایران | نوزاد | پزشکی | نوزادان | کمیسیون | بیمارستان | بیمارستان | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs